בלוג טיולים לחו"ל

 

     בלוג טיולים לחו"ל

לונדון 2016 רומניה 2017 איטליה 2018 לונדון 2019 ברלין 2020

רכישת כרטיסים להופעות

 

כמו שכתבתי, תקנו כרטיסים רק מהמשווקים הרשמיים. שימו לב, שכאשר אתם מחפשים בגוגל כרטיסים להופעות, התוצאות הראשונות שתקבלו יהיו בד"כ אתרי כרטיסים "יד שניה" ובפועל ספסרים. אין שום סיבה לתת להם להרוויח, שלא נדבר על כך שיש סיכוי שלא תקבלו שום כרטיס תמורת הכסף הרב שתשלמו.
איך יודעים מי המשווק הרשמי? מאוד פשוט, תכנסו לאתר או דף הפייסבוק של האומן ותמיד תמצאו שם קישורים למכירת כרטיסים, מן הסתם באתרים מסודרים שעובדים עם האומן.
תעקבו אחרי האמנים או הלהקות שאתם אוהבים במדיה החברתית, כך תדעו איפה ומתי הם מופיעים ומתי מתחילים למכור כרטיסים להופעות. תעקבו אחרי חברות הפקה ומכירת כרטיסים, לפעמים דווקא משם תקפוץ לכם ההודעה על מישהו שמגיע לארץ או יוצא לסיבוב הופעות (אוונטים, שוקי ווייס, לאן וכד'). ביום פתיחת המכירה, תכנסו לאתר המכירות, רצוי מכמה מחשבים או מכשירים ניידים שונים, ופשוט תחכו. זה עובד ממש כמו עם קניית כרטיסי טיסה בחברות לואו קוסט. כדי שיהיה לכם סיכוי לקנות כרטיס טוב (או לקנות בכלל, תלוי בביקוש), תתחילו כ-40 דקות עד שעה לפני תחילת המכירה. ברוב אתרי הכרטיסים בשלב מסוים תוכנסו לתור ההמתנה לרכישה, או לתור לכניסה לאתר עצמו, ברגע שרשום שאתם בהמתנה - פשוט תחכו בסבלנות. לפעמים המכירה לא מתחילה בו זמנית באתר הרגיל ובאפליקציה (שוב - בדיוק כמו עם טיסות!), לכן ציינתי שכדאי להיכנס מכמה מחשבים וטלפונים (לא לנסות כמה כניסות מאותו מחשב - ה-cookies יודעים שזה אותו משתמש :) ) בכל מקרה, נכנסתי לקופת ה-RAH כ-40 דקות לפני הפתיחה הרשמית של המכירה וגיליתי שאני מספר 1842 בתור. בשעה 11:00 הקופה נפתחה ולאט לאט התור שלי התחיל להתקדם, עד שהוכנסתי אוטומטית לדף בחירת ההופעה הרצויה (היו 5 ברצף) והמושבים. בלי לחשוב פעמיים, סימנתי מקום באחת המרפסות הקרובות לבמה וביצעתי את הרכישה להופעה ב-23.9.2016. הכרטיס עלה 110 פאונד. בהמשך, בטיסה ללונדון, פגשתי כמה חברי'ה שטסו לאותה הופעה וקנו כרטיסים דרך viagogo ביותר מ-2000 ש"ח לכרטיס (מקווה שהצליחו בכלל לקבל אותם בסוף). הם פשוט לא האימינו שאפשר להצליח לקנות כרטיסים ברך המשווק הרשמי.
עוד דוגמאות - לפני כמה שנים קפצה לי בפייסבוק פרסומת של שוקי ווייס על כך שלהקת
CAMEL מגיעה לארץ. מיד נכנסתי לקישור המצורף וראיתי שהכרטיסים כבר נחטפים. למזלי הספקתי לקנות, אך אם לא הייתי עוקב אחרי דף של שוקי - אני בספק אם הייתי מגלה בזמן על הגעתה של הלהקה לישראל.
לפני מספר ימים, בזכות המעקב אחרי דף הפייסבוק של
RAMMSTEIN, ראיתי שהם הוסיפו כמה הופעות לקיץ 2020 (הכרטיסים להופעות שלהם נחטפים במהירות מטורפת). כרגיל, התחברתי מכמה מחשבים לאתר אוונטים הגרמני, ואחרי סיוט של קרוב לשעה, שכלל כל מיני טיימרים שטענו שעליי לחכות פעם 3 דקות, פעם 5 דקות וחוזר חלילה, הצלחתי לרכוש כרטיס לאחת ההופעות בברלין. לפי התגובות במדיה, המון אנשים לא מצליחים לקנות כרטיסים, ואני מדבר פה על כמה הופעות עם מעל 65 אלף מקומות כל אחת שנמכרים תוך שעה מרגע פתיחת הקופות.
לסיום, כמה תמונות מחלק מההופעות שהייתי בהן...